Yasal Formlar

Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BILGILENDIRME FORMU


1.KONU


Isbu Satis Sözlesmesi Ön Bilgi Formu’nun konusu, SATICI' nin, SIPARIS VEREN/ALICI' ya satisini yaptigi, asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürün/ürünlerin satisi ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun - Mesafeli Sözlesmeler Yönetmeligi (RG:27.11.2014/29188) hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadir. Is bu ön bilgilendirme formunu kabul etmekle ALICI, sözlesme konusu siparisi onayladigi takdirde siparis konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülügü altina girecegini ve bu konuda bilgilendirildigini pesinen kabul eder.


2. SATICI BILGILERI


Ünvani: HMS Health Mobile Software Saglik Mobil Yazilim ve Egitim A.S.

Adresi: Yeni Mah. Asikveysel Bulvari Erciyes Üniversitesi 

Teknoloji Gelistirme Bölgesi Idare Binasi ve Kuluçka Merkezi – 

4.Binasi Dis Kapi No:67/A Iç Kapi No:12 38039 Melikgazi Kayseri

Telefon: 0-532- 326 55 82

Eposta: gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com


3. ALICI BILGILERI(Bundan sonra ALICI olarak anilacaktir.)


Teslim edilecek kisi:  <USERNAME>4. SIPARIS VEREN BILGILERI(Bundan sonra SIPARIS VEREN olarak anilacaktir.)


Adi, soyadi:

Adresi:

Eposta/Kullanici adi:


5. SÖZLESME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BILGILERI


5.1Ürünlerin / Hizmetin temel özellikleri SATICI’ya ait internet sitesinde yer almaktadir. Ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.


5.2Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satis fiyatidir. Ilan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapilana ve degistirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.


5.3Sözlesme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satis fiyati asagidaki tabloda gösterilmistir.


1 yillik AutoTrainBrain yazilimi aboneligi (1200 TL + %18 KDV)


Ödeme Sekli: Kredi karti


6. GENEL HÜKÜMLER


6.1.ALICI, SATICI’ya ait internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi oldugunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICININ; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satis sözlesmesinin kurulmasindan evvel, SATICI tarafindan ALICI' ya verilmesi gereken adresi, siparisi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatini, ödeme ve teslimat bilgilerini de dogru ve eksiksiz olarak edindigini kabul, beyan ve taahhüt eder.


6.2.Sözlesme konusu her bir ürün, satisi takiben aboneligin online olarak baslamasi ile ALICI'nin kullanimina sunulur.


6.3.SATICI, sözlesme konusu ürünü eksiksiz, kullanim kilavuzlari ile teslim etmeyi, her türlü ayiptan arî olarak yasal mevzuat gereklerine saglam, standartlara uygun bir sekilde isin geregi olan bilgi ve belgeler ile isi dogruluk ve dürüstlük esaslari dâhilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, isin ifasi sirasinda gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.


6.4.SATICI, siparis konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsizlasmasi halinde sözlesme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, ögrendigi tarihten itibaren 3 gün içinde yazili olarak tüketiciye bildirecegini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.


6.5.ALICI, sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edecegini, herhangi bir nedenle sözlesme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayitlarinda iptal edilmesi halinde, SATICI’ nin sözlesme konusu ürünü teslim yükümlülügünün sona erecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.


6.6.ALICI, Sözlesme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nin gösterdigi adresteki kisi ve/veya kurulusa tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin yetkisiz kisilerce haksiz kullanilmasi sonucunda sözlesme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kurulusu tarafindan SATICI'ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözlesme konusu ürünü 3 gün içerisinde SATICI’ya iade edecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.


6.7.SATICI, taraflarin iradesi disinda gelisen, önceden öngörülemeyen ve taraflarin borçlarini yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin olusmasi gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirecegini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesini SATICI’ dan talep etme hakkina haizdir. ALICI tarafindan siparisin iptal edilmesi halinde ALICI’ nin nakit ile yaptigi ödemelerde, ürün tutari 14 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’ nin kredi karti ile yaptigi ödemelerde ise, ürün tutari, siparisin ALICI tarafindan iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafindan kredi kartina iade edilen tutarin banka tarafindan ALICI hesabina yansitilmasina iliskin ortalama sürecin 2 ile 3 haftayi bulabilecegini, 

bu tutarin bankaya iadesinden sonra ALICI’ nin hesaplarina yansimasi halinin tamamen banka islem süreci ile ilgili oldugundan, ALICI, olasi gecikmeler için SATICI’ yi sorumlu tutamayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.


7. FATURA BILGILERI


Ad/Soyad/Unvan

Adres

Eposta/kullanici adi

 


8. CAYMA HAKKI


8.1.ALICI; mal satisina iliskin mesafeli sözlesmelerde, ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek sartiyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözlesmeden cayma hakkini kullanabilir. Hizmet sunumuna iliskin mesafeli sözlesmelerde ise, bu süre sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren baslar. Cayma hakki süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayi ile hizmetin ifasina baslanan hizmet sözlesmelerinde cayma hakki kullanilamaz. Cayma hakkinin kullanimindan kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.ALICI, is bu sözlesmeyi kabul etmekle, cayma hakki konusunda bilgilendirildigini pesinen kabul eder.


8.2.Cayma hakkinin kullanilmasi için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazili bildirimde bulunulmasi ve ürünün isbu sözlesmede düzenlenen düzenlenen "Cayma Hakki Kullanilamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde,


8.2.1. kisiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturasi, (Iade edilmek istenen ürünün faturasi kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemis oldugu iade faturasi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturasi kurumlar adina düzenlenen siparis iadeleri IADE FATURASI kesilmedigi takdirde tamamlanamayacaktir.)


8.2.2.Iade formu,


8.2.3.Iade edilecek ürünlerin  eksiksiz ve hasarsiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


8.2.4.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulasmasindan itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’ yi borç altina sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde mali iade almakla yükümlüdür.


Isbu Sözlesme ticari amaçlarla yapilmaktadir.


 


SATICI


: HMS Health Mobile Software Saglik Mobil Yazilim ve Egitim A.S.


ALICI


:


TARIH


:Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELI SATIS SÖZLESMESI

1.TARAFLAR

Isbu Sözlesme asagidaki taraflar arasinda asagida belirtilen hüküm ve sartlar çerçevesinde imzalanmistir. 

A.‘ALICI’ ; (sözlesmede bundan sonra "ALICI" olarak anilacaktir)


isim

adres

email


B.‘SATICI’ ; (sözlesmede bundan sonra "SATICI" olarak anilacaktir)


Ünvani: HMS Health Mobile Software Saglik Mobil Yazilim ve Egitim A.S.

Adresi: Yeni Mah. Asikveysel Bulvari Erciyes Üniversitesi 

Teknoloji Gelistirme Bölgesi Idare Binasi ve Kuluçka Merkezi – 

4.Binasi Dis Kapi No:67/A Iç Kapi No:12 38039 Melikgazi Kayseri

Telefon: 0-532- 326 55 82

Eposta: gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com


Is bu sözlesmeyi kabul etmekle ALICI, sözlesme konusu siparisi onayladigi takdirde siparis konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülügü altina girecegini ve bu konuda bilgilendirildigini pesinen kabul eder.

2.TANIMLAR

Isbu sözlesmenin uygulanmasinda ve yorumlanmasinda asagida yazili terimler karsilarindaki yazili açiklamalari ifade edeceklerdir.

BAKAN: Gümrük ve Ticaret Bakani’ni,

BAKANLIK: Gümrük ve Ticaret  Bakanligi’ni,

KANUN: 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun’u,

YÖNETMELIK: Mesafeli Sözlesmeler Yönetmeligi’ni (RG:27.11.2014/29188)

HIZMET: Bir ücret veya menfaat karsiliginda yapilan ya da yapilmasi taahhüt edilen mal saglama disindaki her türlü tüketici isleminin konusunu ,

SATICI: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsaminda tüketiciye mal sunan veya mal sunan adina veya hesabina hareket eden sirketi,

ALICI: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kisiyi,

SITE: SATICI’ya ait internet sitesini,

SIPARIS VEREN: Bir mal veya hizmeti SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden talep eden gerçek ya da tüzel kisiyi,

TARAFLAR: SATICI ve ALICI’yi,

SÖZLESME: SATICI ve ALICI arasinda akdedilen isbu sözlesmeyi,

MAL: Alisverise konu olan tasinir esyayi ve elektronik ortamda kullanilmak üzere hazirlanan yazilim, ses, görüntü ve benzeri gayri maddi mallari ifade eder.

3.KONU

Isbu Sözlesme, ALICI’nin, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparisini verdigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun ve Mesafeli Sözlesmelere Dair Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satis fiyatidir. Ilan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapilana ve degistirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4. SATICI BILGILERI


Ünvani: HMS Health Mobile Software Saglik Mobil Yazilim ve Egitim A.S.

Adresi: Yeni Mah. Asikveysel Bulvari Erciyes Üniversitesi 

Teknoloji Gelistirme Bölgesi Idare Binasi ve Kuluçka Merkezi – 

4.Binasi Dis Kapi No:67/A Iç Kapi No:12 38039 Melikgazi Kayseri

Telefon: 0-532- 326 55 82

Eposta: gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com


5. ALICI BILGILERI

 <USERNAME>

6. SIPARIS VEREN KISI BILGILERI

Ad/Soyad/Unvan

Adres

Eposta/kullanici adi


7. SÖZLESME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BILGILERI


7.1Ürünlerin / Hizmetin temel özellikleri SATICI’ya ait internet sitesinde yer almaktadir. Ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.


7.2Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satis fiyatidir. Ilan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapilana ve degistirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.


7.3Sözlesme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satis fiyati asagidaki tabloda gösterilmistir.


1 yillik AutoTrainBrain yazilimi aboneligi (1200 TL + %18 KDV)


Ödeme Sekli: Kredi karti


8. GENEL HÜKÜMLER


8.1.ALICI, SATICI’ya ait internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi oldugunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICININ; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satis sözlesmesinin kurulmasindan evvel, SATICI tarafindan ALICI' ya verilmesi gereken adresi, siparisi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatini, ödeme ve teslimat bilgilerini de dogru ve eksiksiz olarak edindigini kabul, beyan ve taahhüt eder.


8.2.Sözlesme konusu her bir ürün, satisi takiben aboneligin online olarak baslamasi ile ALICI'nin kullanimina sunulur.


8.3.SATICI, sözlesme konusu ürünü eksiksiz, kullanim kilavuzlari ile teslim etmeyi, her türlü ayiptan arî olarak yasal mevzuat gereklerine saglam, standartlara uygun bir sekilde isin geregi olan bilgi ve belgeler ile isi dogruluk ve dürüstlük esaslari dâhilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, isin ifasi sirasinda gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.


8.4.SATICI, siparis konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsizlasmasi halinde sözlesme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, ögrendigi tarihten itibaren 3 gün içinde yazili olarak tüketiciye bildirecegini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.


8.5.ALICI, sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edecegini, herhangi bir nedenle sözlesme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayitlarinda iptal edilmesi halinde, SATICI’ nin sözlesme konusu ürünü teslim yükümlülügünün sona erecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.


8.6.ALICI, Sözlesme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nin gösterdigi adresteki kisi ve/veya kurulusa tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin yetkisiz kisilerce haksiz kullanilmasi sonucunda sözlesme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kurulusu tarafindan SATICI'ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözlesme konusu ürünü 3 gün içerisinde SATICI’ya iade edecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.


8.7.SATICI, taraflarin iradesi disinda gelisen, önceden öngörülemeyen ve taraflarin borçlarini yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin olusmasi gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirecegini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesini SATICI’ dan talep etme hakkina haizdir. ALICI tarafindan siparisin iptal edilmesi halinde ALICI’ nin nakit ile yaptigi ödemelerde, ürün tutari 14 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’ nin kredi karti ile yaptigi ödemelerde ise, ürün tutari, siparisin ALICI tarafindan iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafindan kredi kartina iade edilen tutarin banka tarafindan ALICI hesabina yansitilmasina iliskin ortalama sürecin 2 ile 3 haftayi bulabilecegini, 

bu tutarin bankaya iadesinden sonra ALICI’ nin hesaplarina yansimasi halinin tamamen banka islem süreci ile ilgili oldugundan, ALICI, olasi gecikmeler için SATICI’ yi sorumlu tutamayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.


9. FATURA BILGILERI


Ad/Soyad/Unvan

Adres

Eposta/kullanici adi

 


10. CAYMA HAKKI


10.1.ALICI; mal satisina iliskin mesafeli sözlesmelerde, ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek sartiyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözlesmeden cayma hakkini kullanabilir. Hizmet sunumuna iliskin mesafeli sözlesmelerde ise, bu süre sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren baslar. Cayma hakki süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayi ile hizmetin ifasina baslanan hizmet sözlesmelerinde cayma hakki kullanilamaz. Cayma hakkinin kullanimindan kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.ALICI, is bu sözlesmeyi kabul etmekle, cayma hakki konusunda bilgilendirildigini pesinen kabul eder.


10.2.Cayma hakkinin kullanilmasi için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazili bildirimde bulunulmasi ve ürünün isbu sözlesmede düzenlenen düzenlenen "Cayma Hakki Kullanilamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde,


10.2.1. kisiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturasi, (Iade edilmek istenen ürünün faturasi kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemis oldugu iade faturasi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturasi kurumlar adina düzenlenen siparis iadeleri IADE FATURASI kesilmedigi takdirde tamamlanamayacaktir.)


10.2.2.Iade formu,


10.2.3. Iade edilecek ürünlerin  eksiksiz ve hasarsiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


10.2.4.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulasmasindan itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’ yi borç altina sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde mali iade almakla yükümlüdür.


11. TEMERRÜT HALI VE HUKUKI SONUÇLARI

ALICI, ödeme islemlerini  kredi karti ile yaptigi durumda temerrüde düstügü takdirde, kart sahibi banka ile arasindaki kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecegini ve bankaya karsi sorumlu olacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her kosulda ALICI’nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi SATICI’nin ugradigi zarar ve ziyanini ödeyecegini kabul, beyan ve taahhüt eder

12. YETKILI MAHKEME

Isbu sözlesmeden dogan uyusmazliklarda sikayet ve itirazlar, asagidaki kanunda belirtilen parasal sinirlar dâhilinde tüketicinin yerlesim yerinin bulundugu veya tüketici isleminin yapildigi yerdeki tüketici sorunlari hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapilacaktir. Parasal sinira iliskin bilgiler asagidadir:

01/01/2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2017 yili için tüketici hakem heyetlerine yapilacak basvurularda degeri:

a) 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirasinin altinda bulunan uyusmazliklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,

b) Büyüksehir statüsünde olan illerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirasi ile 3.610 (üç bin alti yüz on) Türk Lirasi arasindaki uyusmazliklarda il tüketici hakem heyetleri,

c) Büyüksehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 3.610 (üç bin alti yüz on) Türk Lirasinin altinda bulunan uyusmazliklarda il tüketici hakem heyetleri,

ç) Büyüksehir statüsünde olmayan illere bagli ilçelerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirasi ile 3.610 (üç bin alti yüz on) Türk Lirasi arasindaki uyusmazliklarda il tüketici hakem heyetleri görevli kilinmislardir.

Isbu Sözlesme ticari amaçlarla yapilmaktadir.

13. YÜRÜRLÜK

ALICI, Site üzerinden verdigi siparise ait ödemeyi gerçeklestirdiginde isbu sözlesmenin tüm sartlarini kabul etmis sayilir. SATICI, siparisin gerçeklesmesi öncesinde isbu sözlesmenin sitede ALICI tarafindan okunup kabul edildigine dair onay alacak sekilde gerekli yazilimsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür. 

SATICI: HMS Health Mobile Software Saglik Mobil Yazilim ve Egitim A.S.

ALICI:

TARIH:

Gizlilik ve güvenlik politikası

 

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Mağazamızda verilen tüm servisler ve , YENİ MAHALLESİ AŞIK VEYSEL BLV. NO: 67 A/12 MELİKGAZİ/KAYSERİ adresinde kayıtlı  HMS HEALTH MOBİLE SOFTVVARE SAĞLIK MOBİL YAZILIM VE EĞİTİM ANONİM ŞİRKETİ firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.  

Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.  

Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri  kullanıcı adı ve şifresi, EEG verileri  şirketimiz tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.  

Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.  

Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.  

Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com adresine email gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Firma Ünvanı: HMS HEALTH MOBİLE SOFTVVARE SAĞLIK MOBİL YAZILIM VE EĞİTİM ANONİM ŞİRKETİ

Adres: YENİ MAHALLESİ AŞIK VEYSEL BLV. NO: 67 A/12 MELİKGAZİ/KAYSERİ

Eposta: gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com

Tel: 532 326 55 82

Kişisel Veriler Politikası

 

Kişisel Veriler Politikası

Kişisel Veriler Kanunu hakkında genel bilgilendirme

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (bundan sonra KVKK olarak anılacaktır) 24 Mart 2016 tarihinde kabul edilmiş, 7 Nisan 2016 tarihli 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. KVKK’nun bir kısmı yayın tarihinde, bir kısmı ise 7 Ekim 2016’da yürürlüğe girmiştir.

Veri sorumlusu sıfatıyla bilgilendirme

6698 sayılı KVKK uyarınca ve Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz bu sayfada açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabilecek / devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin ne şekilde işlenebileceği

6698 sayılı KVKK uyarınca, Firmamız ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak, veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem “kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri

Paylaştığınız kişisel veriler,

Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin gereklerini, sözleşmenin ve teknolojinin gereklerine uygun şekilde yapabilmek, sunulan ürün ve hizmetlerimizi geliştirebilmek için;

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile bu düzenlemelere dayanak yapılarak hazırlanan 26.08.2015 tarihli 29457 sayılı RG’de yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik, 27.11.2014 tarihli ve 29188 sayılı RG’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve diğer ilgili mevzuat kapsamında işlem sahibinin bilgilerini tespit için kimlik, adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek için;

Bankacılık ve Elektronik Ödeme alanında zorunlu olan ödeme sistemleri, elektronik sözleşme veya kağıt ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek; mevzuat gereği ve diğer otoritelerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak için;

Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda ve hukuki uyuşmazlıklarda, talep halinde ve mevzuat gereği savcılıklara, mahkemelere ve ilgili kamu görevlilerine bilgi verebilmek için;

6698 sayılı KVKK ve ilgili ikincil düzenlemelere uygun olarak işlenecektir.

Kişisel verilerinizin aktarılabileceği üçüncü kişi veya kuruluşlar hakkında bilgilendirme Yukarıda belirtilen amaçlarla, Firmamız ile paylaştığınız kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar, tedarikçiler,  faaliyetlerimizi yürütmek üzere ve/veya Veri İşleyen sıfatı ile hizmet alınan, iş birliği yaptığımız program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışı kuruluşlar ve diğer 3. kişilerdir.   

Kişisel verilerinizin toplanma şekli

Kişisel verileriniz, firmamız internet sitesi ve mobil uygulamalarındaki formlar aracılığıyla kullanıcı adı ve şifresi, yaş, cinsiyet, yetenek, EEG verileri işlenebilmekte ve toplanabilmektedir.   

KVKK yürürlüğe girmeden önce elde edilen kişisel verileriniz

KVKK’nun yürürlük tarihi olan 7 Nisan 2016 tarihinden önce, üyelik, elektronik ileti izni, ürün / hizmet satın alma ve diğer şekillerde hukuka uygun olarak elde edilmiş olan kişisel verileriniz de bu belgede düzenlenen şart ve koşullara uygun olarak işlenmekte ve muhafaza edilmektedir.   

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılması

Türkiye’de işlenerek veya Türkiye dışında işlenip muhafaza edilmek üzere, yukarıda sayılan yöntemlerden herhangi birisi ile toplanmış kişisel verileriniz KVKK kapsamında kalmak kaydıyla ve sözleşme amaçlarına uygun olarak yurtdışında bulunan (Kişisel Veriler Kurulu tarafından akredite edilen ve kişisel verilerin korunması hususunda yeterli korumanın bulunduğu ülkelere)  hizmet aracılarına da aktarılabilecektir.   

Kişisel verilerin saklanması ve korunması

Kişisel verileriniz, Firmamız nezdinde yer alan veri tabanında ve sistemlerde KVKK’nun 12. maddesi gereğince gizli olarak saklanacak; yasal zorunluluklar ve bu belgede belirtilen düzenlemeler haricinde hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Firmamız, kişisel verilerinizin barındığı sistemleri ve veri tabanlarını, KVKK’nun 12. Maddesi gereği kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemekle, yetkisiz kişilerin erişimlerini engellemekle, erişim yönetimi gibi yazılımsal tedbirleri ve fiziksel güvenlik önlemleri almakla mükelleftir. Kişisel verilerin yasal olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesinin öğrenilmesi halinde durum derhal, yasal düzenlemeye uygun ve yazılı olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirilecektir.

6698 sayılı KVKK uyarınca kişisel veri sahibinin hakları

6698 sayılı KVKK 11.maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, Kişisel Veri Sahibi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir:

Kişisel Veri Sahibi, Firmamıza (veri sorumlusu) başvurarak kendisiyle ilgili;

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

KVKK’nun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,

İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,

haklarına sahiptir.

Kayseri Ticaret Odası’nın  47972 sicil sayısında kayıtlı, 0463059780600001 MERSİS numarasına sahip, YENİ MAHALLESİ AŞIK VEYSEL BLV. NO: 67 A/12 MELİKGAZİ/KAYSERİ  adresinde bulunan HMS HEALTH MOBİLE SOFTVVARE SAĞLIK MOBİL YAZILIM VE EĞİTİM ANONİM ŞİRKETİ, KVKK kapsamında Veri Sorumlusu’dur.

Firmamız tarafından atanacak Veri Sorumlusu Temsilcisi, yasal altyapı sağlandığında Veri Sorumluları Sicilinde ve bu belgenin bulunduğu internet adresinde ilan edilecektir.   Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini aşağıdaki iletişim kanallarından herhangi birisine yöneltebilir:

E.posta: [gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com]

Telefon: [532-326 55 82]

Tüketici Hakları-Cayma-iptal iade koşulları

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

1. Cep telefonu yazılımı AutoTrainBrain üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.  

3.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  online olarak teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.  

4.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.  

5.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.  

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:  

6.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:  

7.Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.  

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:  

8.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.  

CAYMA HAKKI:

9.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

10.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET  

ADI/UNVANI: HMS HEALTH MOBİLE SOFTVVARE SAĞLIK MOBİL YAZILIM VE EĞİTİM ANONİM ŞİRKETİ

ADRES: YENİ MAHALLESİ AŞIK VEYSEL BLV. NO: 67 A/12 MELİKGAZİ/KAYSERİ

EPOSTA: gunet.eroglu@healthmobilesoftware.com

TEL: 532 326 55 82

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

11.Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.  

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:  

12. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

13.İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:

14.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

15.ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.  

ÖDEME VE TESLİMAT

16.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.